Lité podlahy

Lité podlahy se dříve využívaly zejména ve velkých prostorách průmyslových hal a v kancelářích, ale nyní již tento trend postoupil do bytů a nově stavěných rodinných domů i do rekonstruovaných objektů.

Jedná se o méně pracný způsob realizace podlahy využívající anhydritovou směs. Při správně provedené odborné aplikaci vykazuje takto zhotovená podlaha množství výhod.

Anhydrit s dalšími příměsemi a vodou vytvoří tekutý materiál, který velmi rychle tuhne. Tato směs se stává stále oblíbenější podlahovou hmotou. Obratná aplikace zkušeným zedníkem zajistí v rekordním čase krásně rovnou podlahu. Není nutná další mechanická práce s vyrovnáváním povrchu za pomoci samonivelačních stěrek, přesnost je podmíněna pouze správnou aplikací lité podlahy.

Výhody anhydritových litých podlah

Mezi výhody anhydritových litých podlah patří skutečnost, že při správné odborné aplikaci se výrazně snižuje možnost nerovností podlahy , vykazují delší životnost oproti betonové podlaze, dobře kryjí podlahové topení, nepoškozují rozvody, je potřebná podstatně menší vrstva než u cementových podla, zaručuje absenci dilatačních spár a v neposlední řadě je jejich plusem značná pevnost povrchu a jeho vysoká vodivost. Díky tekutosti materiálu odpadá problém s všudypřítomným prachem, který doprovází realizaci podlahy klasickým způsobem

Lze ji aplikovat i jako samotnou čili koncovou podlahu. Jinak slouží jako dobrý podklad pro všechny typy podlahových krytin - vinylovou podlahu, plovoucí podlahu, laminátovou podlahu, krytinu z PVC, marmoleum a koberec.

Kontaktujte nás

Pokud uvažujete o této metodě při vylévání podlahy, mějte na paměti, že neodborná aplikace může mít za následek nevyhovující výsledek. Raději svěřte práci odborníkovi, abyste se mohli těšit z dobrého výsledku. Neváhejte a kontaktujte nás, v oblasti zednických prací máme dlouholeté zkušenosti a zaručíme Vám kvalitní výsledek.